02188566399 09122335993
 • slidebg1

  شستشوی فرش در قالیشویی

  قالیشویی پاپیون مجری خدمات شستشوی فرش ماشینی و دستبافت در تهران
 • slidebg2

  قالیشویی پاپیون

  رفوگری تخصصی قالی توسط اساتید مجرب و با تجربه در قالیشویی پاپیون

  رفوگری فرش

  ریشه بافی فرش

 • slidebg3
  earth
  تحویل فرش

  به صورت لول و کاور شده

  پاسخگوی شبانه روزی، ارسال شبانه روزی به سراسر تهران در قالیشویی پاپیون

  در قالیشویی پاپیون

  check
  check

رفوگری به عنوان تخصصی ترین خدمت در یک قالیشویی معتبر

رفوگری به عنوان یکی از خدمات ویژه در قالیشویی های مورد اعتماد ، ارائه می شود . این خدمت را می توان شریان حیاتی فرش ها نامید ،به این دلیل که در صورتی که یک فرش دچار پارگی شود ، حالت اولیه ی خود را از دست داده و آن طراوت اولیه را از دست می دهد . عمل رفوگری خونی تازه در رگ های فرش می ریزد و باعث می شود که طراوت و تازگی اولیه خود را بدست آورند .

رفوگری فرش در قالیشویی

رفوگر شخصی است که کار اصلاح و ترمیم فرش ها را انجام می دهد . برای بیشتر مردم رفوگری در مورد فرش های دستباف اهمیتی ویژه دارد که همین امر باعث شده که در بیشتر قالیشویی ها با نگاه ویژه ای به رفوگری مواجه شویم .

قبل از شستشوی فرش های دستباف باید نسبت به کار رفوگری ، اقدام کرد . ضمن اینکه این کار می تواند بعد از گردگیری انجام شود . بهتر است در ابتدا آلودگی های فرش را ازبین برد و سپس نسبت به انجام عملیات اصلاح و ترمیم فرش دستباف اقدام کرد .

برای اینکه کار رفوگری فرش های شما به بهترین نحو ممکن انجام شود و طراوت اولیه و زیبایی به فرش های شما برگردد ، باید به متخصص ترین قالیشویی در این زمینه مراجعه کرد ، یک قالیشویی معتبر برای رفوگری و ترمیم فرش ها برنامه ی ویژه ای خواهد داشت و از بهترین متخصصان در این کار بهره می گیرد ، اعتماد به یک قالیشویی خوب می تواند ترمیم و اصلاح فرش شما را تضمین کند .

کار تخصصی رفوگر در رابطه با اصلاح فرش ها در یک قالیشویی معتبر به گونه های مختفی صورت می گیرد ، خدمات گوناگون رفوگری در قالیشویی پاپیون به صورت های زیر انجام می شود:

1.ریشه بافی 2.شیرازه دوزی 3.دارکشی 4.رنگبرداری 5.سوزن کاری فرش 6.چرم دوزی 7.پرداخت و روگیری 8. گره نخودی 9.سرنخ زدن قالی

برای نمونه ، به کار شیرازه دوزی در قالیشویی پاپیون ، که یکی از خدمات رفوگری است اشاره ای می کنیم .

شیرازه دوزی فرش:

شیرازه دوزی از جمله خدمات رفوگری است که برای پیشگیری از فرسوده شدن لبه های فرش و ثابت نگه داشتن آن روی سرامیک و سنگ کاربرد دارد و در واقع  نقش پیشگیری کننده در برابر فرسایش فرش ها دارد . کار شیرازه دوزی در مورد فرش های دستباف از اهمیتی دوچندان برخوردار است .

شیرازه دوزی فرش در قالیشویی

به نوارهایی که در دو طرف طولی فرش قرار گرفته شیرازه می گویند . هر گاه این نوارها به خاطر شستشوی زیاد فرش و یا دررفتگی فرسوده شوند ، کار شیرازه دوزی (زیگزاگ دوزی) برای از بین بردن این فرسودگی بر روی فرش انجام می شود . رفوگر باید نخی با رنگ مناسب را از روی شیرازه ای که از فرش باقی مانده ، تهیه کند و بعد از آن نسبت به قسمت های از بین رفته ی شیرازه اقدام کند . در صورتی که نخ های استفاده شده در رفوگری با نخ های شیرازه ی قبلی هم رنگ نباشد عمل مرمت ارزش چندانی نخواهد داشت.

ریشه بافی فرش:

اگر گلیم فرش شل شده باشد و یا تشخیص داده شود که مقدار آن، مقاومت لازم برای حفاظت فرش را ندارد، معمولا در انتهای ریشه های فرش،اقدام به گره زدن می نمایند. یکی از متداول ترین این گره ها دو گره می باشد. رایج ترین آسیبی که به فرش دستبافت می رسد از ریشه فرش بوده که برای ترمیم آن در کارگاه رفوگری ریشه ی پوسیده برش خورده و از فرش جدا می شود و سپس ریشه جدید به طور دستی رج به رج به فرش بافته می شود.

ریشه بافی فرش دستباف

ریشه بافی فرش دستبافت

ریشه بافی فرش ماشینی

قلم زنی فرش:

هنگامی که خود فرد اقدام به شست و شوی فرش دستبافت در منزل می کند و یا به هر دلیل دیگری آب روی سطح فرش ریخته می شود احتمال زیادی برای تداخل رنگ ها در فرش وجود دارد.

قلم زنی فرش در قالیشویی

چرم دوزی فرش:

در برخی از فرش ها لبه هاي طولی فرش به سمت پشت آن لوله مي شود چنانچه فرش بافته شده دارای چنين عيبی باشد معمولا رفوگران اقدام به چرم دوزی آن مي نمايد.

چرم دوزی فرش

قالیشویی پاپیون با بکارگیری متخصص ترین افراد در رفوگری فرش ها ، شستشوی فرش های شما را در تمامی مراحل تضمین می کند و معتقد است که بدون تخصص نمی توان در کار قالیشویی موفق بود .

ترمیم فرش در قالیشویی

 

 

 

خدمات قالیشویی

 

 • شستشوی فرش دستبافت باید با دقت صورت پذیرد

  دیدگاه های مختلفی در مورد شستشوی فرش دستباف وجود دارد که مهم تلقی می شود ، یکی از این دیدگاه ها شستن به روش قدیمی است ، دلیل این کار به خاطر ظرافت خاص در این نوع فرش ها می باشد ، باید توجه کرد که پس از گردگیری و رفوگری ، باید کار شستشوی فرش دستباف انجام شود ، این کار نیازمند توجه بیشتری نسبت به فرش های ماشینی است .

  ۲۵ دی ۹۵ بیشتر

 • اصول شستشوی فرش ماشینی در یک قالیشویی معتبر

  شستشوی فرش های ماشینی از نگرانی های امروزه ی بسیاری از خانواده ها است ، در شهرهای بزرگ بدلیل محدودیت مکانی نمی توان به این کار مبادرت ورزید . همچنین محدودیت های آپارتمانی و نداشتن امکنات لازم نیز می تواند از موانع بسیار جدی در رابطه با شستشوی فرش های ماشینی باشد ، بهتر است که این کار را به یک قالیشویی معتبر واگذار کنید.

  ۲۵ دی ۹۵ بیشتر

 • شستشوی اصولی موکت ، از تخصصی ترین خدمات یک قالیشویی معتبر

  امروزه شستشوی موکت به عنوان یکی از دغدغه های همیشه ی خانواده ها و ادارات ، به شمار می رود و برای رفع این دغدغه راهی به جز واگذاری این کار به یکی از نمایندگی های معتبر قالیشویی ها وجود ندارد . قطعا می دانید که موکت ها به مرور زمان کثیف می شوند و به همین خاطر شستشوی موکت باید برای رفع این آلودگی انجام شود .

  بیشتر

 • رفوگری به عنوان تخصصی ترین قدمت در یک قالیشویی معتبر

  رفوگری به عنوان یکی از خدمات ویژه در قالیشویی های مورد اعتماد ، ارائه می شود . این خدمت را می توان شریان حیاتی فرش ها نامید ،به این دلیل که در صورتی که یک فرش دچار پارگی شود ، حالت اولیه ی خود را از دست داده و آن طراوت اولیه را از دست می دهد . عمل رفوگری خونی تازه در رگ های فرش می ریزد و باعث می شود که طراوت و تازگی اولیه خود را بدست آورند .

  ۲۵ دی ۹۵ بیشتر

 
 

تعرفه قالیشویی

قالیشویی پاپیون تعرفه خدمات قالیشویی خود را بر اساس تعرفه اتحادیه قالیشویان قرار داده است.

 تعرفه قالیشویی

قالیشویی

 • portfolio

  ماشین آلات در قالیشویی

 • portfolio

  تخصص و تعهد

 • portfolio

  قالیشویی مشتری مدار

 • portfolio

  کارآمدی در قالیشویی

اطلاعات تماس

احمدآباد مستوفی - انتهای بلوار ابوالقاسم - بعد از میدان پارسا - خیابان انقلاب - پلاک 16

02188566399

09122335993

09195311824

arash.kafi@gmail.com

http://www.papion-carpet.com/

فرم تماس


14+7=